VD05-12: „Mluwiesch tscheski? Šprichst dů dojč?“ (Kinder- und Jugenderholungszentrum (KiEZ) "An der Grenzbaude" Sebnitz e.V.)

VD05-12: „Mluwiesch tscheski? Šprichst dů dojč?“ (Kinder- und Jugenderholungszentrum (KiEZ) "An der Grenzbaude" Sebnitz e.V.)
Bergweg 28
01855
Sebnitz
+49 (0)35971 598 16
+49 (0)35971 598 10
Stephan Wende und Ilona Lustova
stephan.wende@kiez-sebnitz.de
www.kiez-sebnitz.de

sdružení

školní rok 2011/2012
není stanoven
6 - 17 let
setkání
5 dní / 4 přenocování
jazyk
vzdělávání
prožitková pedagogika

Projekt „Mluwiesch tscheski? Šprichst dů dojč?“ pro školní třídy všech věkových skupin. Výuka češtiny a němčiny a společná jazýková animace formou hry ve středisku pro děti a mládež Sebnitz v nášem Saském Švýcarsku. Zdařená kombinace výuky formální s vyukou neformální. Promíchané česko-německé tými musí každý den společně plnit zajímavé úkoly a tím se výuka jazyka stane (skoro) vedlejší zábavnou aktivitou.
Rekreační zařízení pro děti a mládež (KiEZ) "An der Grenzbaude" v Saském Švýcarsku přímo u hranice k České republice. Naše zařízení má dvě ubytovny s 392 místy (jedno- až čtyřlůžkové pokoje; dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením). K pestré nabídce volnočasových aktivit patří: různá sportovní hřiště, kuželková dráha, lezecká stěna, přírodní divadlo, plavecký bazén, prostory na stolní tenis, sauna, 22 seminárních místností či kluboven, táborák/ místo na grilování, zážitkový a týmový parkour, vysokolanové centrum atd.
Školy z celé České republiky, které hledají zařízení pro školu v přírodě a školní výlety v Německu blízko hranice. Chtěli bychom, aby ze setkání vzniknlo partnerství mezi školami, které my aktivně budeme podporovat.
angličtina, základní znalosti češtiny nebo němčiny
Další možné pobyty u ná jsou: prázdninový tábor, zkoušky (např. pěveckých sborů) či sportovní soustředění, rodinné výlety, vzdělávací akce. Středisko KiEZ nabízí ve své bezprostřední blízkosti velké množství sportovního využití. K tomu patří také sportovní haly města Sebnitz, sportovní centrum "soli vital", lesní stadion s přírodními i umělými trávníky. Máme zde také dobrodružný park a zažitkový parkour. Přímo před našim prahem leží horolezecká a putovní oblast Saské Švýcarsko.
SKF_Sprache.doc

Maple Webdesign